Paavolan Metsästysseuran hirvimiesten etäkokous 10.04.2021

Paavolan Metsästysseuran hirvimiesten etäkokous La 10.04.2021 klo:18.00.

Vallitsevan Korona Pandemian takia Paavolan Metsästysseuran johtokunta on esittänyt, että hirvimiesten kokous suoritetaan etäkokouksena, ettei kenenkään seuran jäsenen terveyttä altisteta vaaraan ja noudattaen Suomen hallituksen linjauksia olla kokoontumatta Pandemian aikana. Asiasta suoritettiin äänestys hirvimiesten kesken ja enemmistö äänesti etäkokousta.

Etäkokous käydään Hirviseurueissa: (Saarikoski1, Saarikoski2 ja Ruukki) Kokousta vetää jokaisen hirviseurueen viime pyyntikauden metsästyksenjohtaja tai varajohtaja, jos pääjohtaja on estynyt hoitamaan etäkokousta. Esityslista etäkokoukselle löytyy seurueiden whatsapista, jonka seuran puheenjohtaja jakaa hyvissä ajoin ennen kokousta. Hirviporukoihin ilmoittautuminen tapahtuu syksyn kokouksessa.

Terveisin: Pms johtokunta.

You may also like...