Kirjautumistunnukset OmaMetsoon (jäsenrekisteri)

Jokaisen jäsenen tulee huolehtia, että tiedot ovat ajantasalla jäsenrekisterissä.

Kirjautumistunnukset OmaMetsoon saa klikkaamalla ”Tilaa uusi salasana” OmaMetson kirjautumissivulla. Salasanan asettamiseksi vaaditaan, että henkilöllä on MetsoRekisterissä sähköpostiosoite omissa tiedoissaan. Mikäli sähköpostiosoite puuttuu tiedoistasi, ole yhteydessä oman seuran jäsenrekisterin ylläpitäjään (useimmiten seuran sihteeri). Ylläpitäjä lisää jäsenrekisteriin sähköpostiosoitteen, jonka jälkeen salasanan tilaamista voi yrittää uudelleen.

Poikkeustapauksissa voitte ottaa yhteyttä myös MetsoRekisterin asiakaspalveluun sml@kehatieto.fi tai arkisin klo 8-16 puhelimitse 010 325 5959 ja pyytää sähköpostin asettamista. Asiakaspalvelu kysyy jäsennumeroa, joka löytyy jäsenkortista tai Jahti-lehden takakannesta (Jäsennumero on maksimissaan 7-numeroinen. Riistakeskuksen metsästäjänumero on eri asia, se on 8-numeroinen.). Kirjautumistunnukset ovat henkilökohtaiset, joten niitä ei saa luovuttaa muille.

Tästä linkistä pääset jäsenrekisteriin:

https://metsorekisteri.metsastajaliitto.fi/

You may also like...